$3.00
  • Download instantly
  • Quality checked

Licenses:

More details

Save when you buy this item as part of a bundle!
Available bundles:
Money Life Skills Bundle

Which Costs More / Less? Money Skills cards for students with autism and special education needs.

32 clip cards: 16 each of Which costs more? & Which cost less? with pictures of Household Items.

This set is in DOLLARS and is suitable for students who understand triple digit numbers. To purchase this set in UK POUNDS please see below (Related Products)


Please note- the prices are not true costs to purchase these items.


Given two items to compare in price (U.S. dollars), STUDENT will select the item which costs more or less with 80% accuracy, in 4 out of 5 opportunities, by MONTH, YEAR.
This item is recommended for the following grade levels:

2nd Grade, 3rd Grade, 4th Grade, 5th Grade, 6th Grade

Write a review

Your Name:


Your Review: Note: HTML is not translated!

Rating: Bad           Good

Captcha